1 maja 2023 roku  na terenie placu miejskiego i ulic przyległych odbyła się cykliczna impreza plenerowa„2 ZLOT POJAZDÓW RETRO”. Uroczystego otwarcia zlotu dokonali Burmistrz Miasta Brańsk Eugeniusz Tomasz Koczewski oraz Poseł RP Stefan Krajewski. Na zlot przybyło ponad 50 zabytkowych pojazdów. Piękna majowa pogoda sprzyjała spacerom i oglądaniu wspaniale utrzymanych pojazdów, jak też wspólnemu biesiadowaniu. Na zlocie w tym roku po raz pierwszy gościliśmy dwa ciągniki i nietypowy pojazd – drewniany wózek dziecięcy. Wszystkim właścicielom aut bardzo smakował bigos pani Ewy oraz grillowane przez pomysłodawcę zlotu pana Krzysztofa Kuczabę jagnię. Zwycięzcami nagrody publiczności w kategorii ciągnik zostali Ignacy i Romuald Kołoszko. Za najładniejszy motocykl publiczność uznała motorower Kunickiego Alana. Pierwsze miejsce w konkursie na samochód publiczności zajął Krzysztof Zawada, drugie – Dawid Kuczaba, a trzecie Artur Markowski.