policja2

Informujemy, iż dzielnicowy Posterunku Policji w Brańsku sierż. Grzegorz Kondrat w okresie od 01 grudnia 2022 roku do 31 maja 2023 roku, w rejonie sklepu spożywczego i dworca PKS na ulicy Kościuszki w Brańsku realizuje Plan Działania Priorytetowego dotyczący zagrożenia polegającego na spożywaniu alkoholu w miejscu zabronionym, zaśmiecaniu miejsca publicznego oraz zakłócania ładu i porządku publicznego. W związku z powyższym dochodzi do zagrożenia stanu bezpieczeństwa mieszkańców miasta.

Informacje o wymienionym zagrożeniu pochodzą od mieszkańców miasta oraz są nanoszone na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przedmiotowe wykroczenia są dokuczliwe osobom zamieszkującym w sąsiedztwie przedmiotowego rejonu. Mieszkańcy oczekują zminimalizowania występującego negatywnego zjawiska.W związku z powyższym patrole Policji, a w szczególności dzielnicowy będzie dokonywał kontroli powyższego rejonu w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców miasta.

Zadanie to ma na celu także poprawę świadomości prawej społeczeństwa. Oddziaływanie prewencyjne na osoby nieprzestrzegające przepisów prawa ma dążyć do ukształtowania przekonania o nieuchronności kary za nieprzestrzeganie prawa.