Wszyscy możemy włączyć się w akcję niesienia pomocy ofiarom wojny na Ukrainie. Powstała oficjalna platforma internetowa PomagamUkrainie.gov.pl, na której można znaleźć potrzebne informacje związane z akcją humanitarną.

Całą akcję koordynuje rząd, a włączają się w nią m.in. organizacje pozarządowe i społeczne, instytucje i przedsiębiorcy, a także samorządy. Brańsk również włącza się w niesienie pomocy.

Dla osób które szukają ratunku przed wojną na Ukrainie, a także dla tych, które chcą wesprzeć uchodźców, utworzono stronę internetową pod adresem:

PomagamUkrainie.gov.pl

Jest ona na bieżąco aktualizowana i można na niej znaleźć informacje o niesieniu pomocy poszkodowanym przez działania wojenne na Ukrainie.

Każda osoba z Brańska, która chciałaby się włączyć w niesienie pomocy, to jest:

  • planuje przyjąć u siebie uchodźców lub już ich przyjęła,
  • potrzebuje wsparcia, przy udzielaniu pomocy uchodźcom,

proszona jest o przesłanie informacji drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że obywatelom Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z agresją militarną Rosji na teren Ukrainy, i którzy zgłoszą się z problemem zdrowotnym do lekarza rodzinnego, poradni specjalistycznej czy szpitala, przysługuje pomoc medyczna. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia.

W organizację pomocy ofiarom wojny na Ukrainie włączyły się także Brańskie instytucje, stowarzyszenia, firmy i organizacje pozarządowe. Informacje lokalne można znaleźć w zakładce miejskiego serwisu internetowego „Pomagamy Ukrainie”.

 

274861684 689656965542110 1255368195210236189 n