9 lutego w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim z mieszkańcami miasta i gminy Brańsk w ramach tworzenia Mapy zagrożeń. W konsultacjach uczestniczyli m.in. Komendant Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim mł. insp. Anna Bajeńska, Burmistrz Miasta Czesław Sokołowski, Wójt Gminy Andrzej Jankowski, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej i Kierownik Posterunku Policji w Brańsku oraz około 60 mieszkańców. Spotkanie miało na celu omówienie stanu zagrożenia przestępstwami kryminalnymi, wykroczeniami szczególnie uciążliwymi społecznie i w ruchu drogowym na terenie miasta Brańsk oraz gminy Brańsk, jak też poznanie oczekiwań społecznych w zakresie tworzenia mapy bezpieczeństwa. Kluczowym elementem spotkania był udział zebranych w dyskusji dotyczącej miejsc szczególnie zagrożonych przestępczością oraz częstszej obecności patroli policyjnych w niektórych rejonach miasta i gminy.