Plakat czyste powietrze

We wrześniu 2024 r. realizowane są następujące badania ankietowe w gospodarstwach domowych:

  • Badanie budżetów gospodarstw domowych
  • Badanie aktywności ekonomicznej ludności
  • Kondycja gospodarstw domowych (2-11.09)
  • Badanie mobilności transportowej ludności (od 16.09)

weź udział w badaniach ankietowych GUS

więcej na: badania-ankietowe.stat.gov.pl

Badania ankietowe w gospodarstwach domowych

W wyniku realizowanych przez statystykę publiczną badań ankietowych uzyskujemy szereg informacji o mieszkańcach naszego województwa i ich warunkach życia.

Dzięki badaniu budżetów gospodarstw domowych, w którym co roku bierze udział ok. 1,2 tys. gospodarstw domowych z województwa podlaskiego, wiemy na przykład, że w 2023 r.:

  • w Podlaskiem przeciętne miesięczne wydatki na 1 osobę w gospodarstwach domowych poniesione na restauracje i hotele wyniosły 60,20 zł;
  • mieszkaniec naszego województwa wypijał przeciętnie ok 5 l wody mineralnej i źródlanej oraz niecały litr soków owocowych i warzywnych miesięcznie;
  • blisko ¾ gospodarstw domowych w województwie podlaskim posiadało komputer osobisty, laptop lub tablet.

Więcej informacji na stronie: badania-ankietowe.stat.gov.pl

 

 

wrzesień 2024

MX 2651 20240827 150141 page 001

Ogłoszenie o rozpoczęciu procedury zakupowej na realizację zadania pn. Wymiana ist. utwardzeń page 001

 

 

 

Ogłoszenie o rozpoczęciu procedury zakupowej na realizację zadania pn.
Zagospodarowanie terenu Grodziska "Zamczyska" w Brańsku

 

 

w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

Na podstawie § 8 ust. 6  Regulaminu Naboru Wniosków o dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków  ustanowionego uchwałą Rady Ministrów nr 232/2022  z dnia 23 listopada 2022 r., Miasto Brańsk zawiadamia o rozpoczęciu postępowania zakupowego na realizację zadania pn. Zagospodarowanie terenu Grodziska "Zamczyska" w Brańsku

Prowadzącym postępowanie zakupowe jest:

Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku
ul. Rynek 19
17-120 Brańsk

NIP 543-10-14-765

REGON 000905221

tel. 85 678 96 65

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Osoba do kontaktu:

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Brańsku – Marzanna Chwaszczewska

Poniżej szczegóły zapytania:

  1. Ogłoszenie o zamówieniu
  2. SWZ
  3. Dokumentacja techniczna – Załącznik nr 1 do SWZ,
  4. Projektowane postanowienia umowy – wzór umowy – Załącznik nr 2 do SWZ,
  5. Formularz „OFERTA” – Załącznik nr 3 do SWZ,
  6. Załączniki do SWZ_OD NR 4_DO NR 9

MX 2651 20240722 092740 page 001

Gminy stan na 2024 06 30 page 001

Gminy stan na 2024 06 30 page 002

Gminy stan na 2024 06 30 page 003

Czyste powietrze

43 Brańskie Dni Kultury za nami. 
 
Brańskie Dni Kultury zaczęły się tradycyjne od barwnego korowodu przebierańców oraz ceremonii przekazania kluczy do Miasta Brańsk Parze Królewskiej przez Burmistrza Miasta Brańsk - Agatę Puchalską.  
 

2                                3
 
4
 
 
 
Następnie na scenie wystąpiły dzieci i młodzież z Przedszkola im. Sióstr Sercanek w Brańsku, Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku, a także Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Skowronki. W sobotnie popołudnie gościliśmy na scenie: Iluzjonistę Tomasza Sadowskiego, Kolej na ,,Łapianki", Kabaret FifaRafa oraz Kabaret 4 Fala. Na zakończenie wysłuchaliśmy fantastycznego występu skrzypka Opery i Filharmonii Podlaskiej - Maestro Chives. 
 
 
5   
 
Niedzielne popołudnie zaczeliśmy od festiwalu Nowe Horyzonty HIP-HOPu prowadzonego przez Fair Play Crew. Burmistrz Miasta Brańsk przywitała przybyłych gości, mieszkańców oraz wręczyła nagrody laureatom Festiwalu. Wieczorne koncerty zaczeliśmy od Brańskiego zespołu EX-PERYMENT, następnie zespołu IMPERIUM oraz gwiazdy wieczoru zespołu NOWATOR. Imprezę zakończył DJ LUKAS. 
 
 
448651639 122169278168208836 4238647315115027788 n
 
448655070 122169278324208836 4673138458741484248 n
 
Przez cały weekend nie zabrakło licznych atrakcji, szczególnie dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta.
 
Dziękujemy mieszkańcom, gościom oraz wszytskim, którzy wystąpili na naszej scenie za udział w tegorocznych obchodach Świętach Naszego Miasta.  
 
 
 Partnerem Strategicznym Przedsięwzięcia było Województwo Podlaskie  
logo wojewodztwo

Wybory1

wybory2Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego – Wykorzystaj swój głos, by inni nie zdecydowali za Ciebie!

Już 9 czerwca 2024 r. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jest to ważne wydarzenie, które pozwala nam, obywatelom Polski i Unii Europejskiej, decydować o kierunku, w jakim będzie podążać Europa. 

Czym jest Parlament Europejski?

Parlament Europejski (PE) jest jedynym organem UE, który jest bezpośrednio wybierany w powszechnych wyborach europejskich. Posłowie i posłanki do PE reprezentują obywateli swoich państw i ich interesy w procesie decyzyjnym na szczeblu europejskim.

Dlaczego warto głosować?

Parlament Europejski podejmuje decyzje i opracowuje przepisy dotyczące ważnych kwestii, które wpływają na nasze codzienne życie, takie jak np. zmiany klimatyczne, prawa człowieka, miejsca pracy, gospodarka, migracja i wiele innych.

  • Współdecydowanie o przyszłości Unii Europejskiej: w tym roku w Polsce wybieramy 53 posłów i posłanek, którzy będą wpływać na kierunek, w którym zarówno Europa, jak i nasze lokalne społeczności będą się rozwijały.
  • Wzmocnienie głosu Polski: wysoka frekwencja wyborcza wzmacnia pozycję naszego państwa w Unii Europejskiej.
  • Realizacja obywatelskiego obowiązku: udział w wyborach to fundamentalne prawo każdego obywatela, dające możliwość wyrażenia swoich poglądów i preferencji politycznych.

Jak oddać głos?

Głosować może każdy obywatel Unii Europejskiej niezależnie od narodowości, który najpóźniej w dniu wyborów ukończył 18 lat i jest zarejestrowany do głosowania. W przypadku przebywania poza państwem zameldowania, można zagłosować w jednym z konsulatów swojego państwa w kraju zamieszkania.

Krótka instrukcja dla osób głosujących w Polsce:

  • Sprawdzić we właściwym urzędzie gminy czy Pan/Pani jest wpisany/a do rejestru wyborców. Można także pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania, by móc oddać głos w dowolnym obwodzie głosowania na terenie Polski.
  • Zweryfikować na kogo można zagłosować i wybrać kandydata lub kandydatkę, których Pan/Pani uzna za najbardziej odpowiednich do reprezentowania Pana/Pani interesów na poziomie europejskim.
  • Wyszukać swój lokal wyborczy i jego godziny otwarcia. Wyborcy w Polsce głosują w obwodowych komisjach wyborczych w miejscu stałego zamieszkania. Wyszukiwarka obwodowych komisji wyborczych: https://wybory.gov.pl/pe2024/pl/obwodowe/wyszukiwarka
  • Przyjść do wyznaczonego lokalu wyborczego w dniu wyborów (9 czerwca 2024 r., niedziela).

Ważne! Zabrać ze sobą ważny dowód osobisty lub paszport.

  • Otrzymać kartę do głosowania i oddać swój głos na wybranego kandydata lub kandydatkę.

Więcej szczegółowych informacji o wyborach, listach kandydatów oraz lokalach wyborczych można znaleźć na oficjalnej stronie Państwowej Komisji Wyborczej (https://wybory.gov.pl/pe2024/) oraz na stronach internetowych lokalnych urzędów miast i gmin.

Pamiętajmy, że demokracja jest procesem ciągłym, wymagającym stałej pracy i wspólnego zaangażowania. Ale też demokracja zaczyna się od prostych działań: udziału w referendum, podpisania petycji, czy też właśnie udziału w wyborach. Im więcej osób głosuje, tym demokracja staje się silniejsza. Wykorzystajmy swój głos!

___

Artykuł przygotowany przez Fundację Instytut Polityk Publicznych w ramach European Parliament Elections 2024 Awareness Campaign. Sfinansowane ze środków UE na podstawie umowy o udzielenie dotacji nr COMM/SUBV/NAT/2024/E/101160418. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Parlamentu Europejskiego. Unia Europejska ani Parlament Europejski nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Podkategorie